»
אודות BONDEX

אודות BONDEX

עם ניסיון של מעל ל- 120 שנה ועם המוצרים הכי איכותיים לטיפול ושימור העץ.

אנו מתגאים בהיותנו מומחים לעץ ומציעים מגוון רב של מוצרים לטיפול ולשימור העץ, בעיקר לשימוש חיצוני. אנו שואפים להיות הכי טובים בתחומנו בכל זמן נתון ולהמשיך לספק לכם מוצרים יוצאי דופן ואת הפתרונות הטובים ביותר לעץ שלכם.

אנו מתייחסים ברצינות ובאחריות לאיכות הסביבה.

כחלק מהפעילות השוטפות אנו שואפים למזער כמה שיותר את השפעתינו הסביבתית ולענות על צרכי העובדים והלקוחות מבלי להזיק לסביבה.

חברת צבעי הקשת בע”מ הינה הנציגה הרשמית והבלעדית של מוצרי BONDEX בישראל.

חברת צבעי הקשת הוקמה בשנת 1968 ומייבאת לארץ מוצרים מובילים בעולם, ביניהם תוכלו למצוא את:

BONA, SPAX, GLORIA, MIXOL, MagPaint ועוד.

היסטוריה – BONDEX

ההתחלה - אודות בונדקס
1928
ההתחלה
דירופ הוקמה בשנת 1928 בידי סיגורד דירופ. במהלך מלחמת העולם הראשונה בשנת 1917, המהנדס הצעיר סיגורד דירופ נשלח מעבודתו לאמריקה. מטרתו הייתה למצוא חומרי גלם וללמוד את הייצור של הצבעים והלכות. עקב המלחמה והמצור שבא בעקבותיה המהנדס הצעיר לא הצליח לחזור הביתה לדנמרק כמתוכנן ובמקום זאת הגיש מועמדות וקיבל משרה בתעשיית הצבעים האמריקאית בקנזס סיטי, שם התקדם עד מהרה לסגן נשיא Cook Paint & Varnish Co. (חברה לייצור צבעים ולכות). עם זאת, סיגורד דירופ התגעגע נורא הביתה ורצה לחזור לדנמרק ולהשתמש בידע ובכישורים שלו שרכש באמריקה. בשנת 1924 הגיע לדנמרק והתחבר עם שניים מחבריו הישנים ללימודים – אקסל מונברו ואנג'ר ת'ורסן, הם רכשו וילה בשכונה בקטנה ובינואר 1928 הקימו מפעל קטן בשם .Dyrup & Co. באמריקה, סיגורד צבר ידע נרחב אודות החידושים האחרונים בהגנה נגד חלודה, ובמהלך שנות השלושים השתמש בידע זה כדי לפתח את המוצר החדשני דאז STÅLHUD )עור פלדה) והשיק אותו לשוק הדני. ב1932 השתתף דירופ בפרויקט בניית הגשר הענקי Lillebæltsbroen שבדנמרק אשר הוביל להתרחבות הקריירה שלו.
1928
ההתחלה - אודות בונדקס
התרחבות
1934
התרחבות
השכונה הקטנה החלה להתפחה והפכה כבר לאזור מגורים מוגדר ותלונות אודות המפעל הקטן החלו להגיע כך שב1934 רכשו דירופ ושותפיו מגרש של 120,000 מ"ר כ10ק"מ צפונית לקופנהגן ובנה שם מפעם. המפעל והמשרדים הורחבו מספר פעמים במהלך השנים עם צמיחת החברה. האתר עדיין מאכלס את הייצור ומשרדי החברה. כאשר מלחמת העולם השנייה (1940-1945) פרצה ודנמרק נכבשה בידי הגרמנים, היה מחסור גדול בחומרי הגלם הנדרשים בדנמרק. המצב קרא לפתרונות חדשניים, וממיסים כימיים רבים היו צריכים להיות מוחלפים במים. סיגורד לא ידע ששינוי זה יועיל לייצור מוצרים ידידותיים לסביבה בעתיד. כאשר המלחמה הסתיימה והגבול נפתח מחדש דירופ היה מוכן להתמודד עם אתגרים חדשים. החלה הרפתקת יצוא אמיתית. ההזדמנות לבנות מפעלים חדשים בחו"ל התעוררה, ובשנת 1947 המפעל הראשון של Dyrup בחו"ל (פורטוגל) הוקם. אולם, למרבה הצער, סיגורד לא חי זמן רב להנות מההצלחה ולקה במחלה קשה ומת בשנת 1949.
1934
התרחבות
בסיס המים הראשון באירופה
1969
בסיס המים הראשון באירופה
כבר בשנות החמישים – הרבה לפני שאיכות הסביבה הפכה לדאגה של הציבור הרחב – השיקה Dyrup את הצבע האקרילי Dyroton שהיה על בסיס מים. בשנת 1958 ייצרה החברה את הצבע האקרילי הראשון לפנים ולאחר מכן בהצלחה נוספת יצר את הצבע המבריק הראשון על בסיס מים באירופה שהושק ב1968. צריכת הממיסים האורגניים פחתה במהירות והשימוש בעופרת במוצרים חוסלה. בשנת 1969, Dyrup הציגה השיקה מוצר, שחילל מהפכה בשוק לכות וצבעי העץ: BONDEX. הBondex המקורי היה מוצר לטיפול והגנה של משטחי העץ שפותח בצבעי עץ שקופים. לאחר מספר שנים בלבד בשוק, במוצר בחדש זכה להצלחה אדירה. בשנה אחת צרפת לבדה מכרה כ5 מיל' ליטרים.
1969
בסיס המים הראשון באירופה
רכישת GORI
2000
רכישת GORI
במהלך שנות ה90' חל שינוי כיוון. התעשייה לא הצליחה, מה שהוביל להתמקדות רבה יותר בשווקים אחרים באירופה. בשנות האלפיים Dyrup המשיכה להגדיל את יכולותיה ואת מומחיותיה במוצרים מיוחדים כדי לענות על צרכי הצרכן. אף על פי כן, חשוב מכך, רכשה Dyrup את GORI, שהייתה ועודנה מובילת השוק בהגנה על העץ בסקנדינביה עם נתח שוק של כ-40%. בשנת 2009 מכרה Dyrupאת חטיבת התעשייה ובשנת 2010 רכשה את החברה הפולנית Malfarb בכדי לחזק את מעמדה במזרח אירופה.
2000
רכישת GORI
רכישת PPG - אודות בונדקס
2012
PPG
מאז 2012 Dyrup היא חלק מחברת הציפויים המובילה בעולם: בינואר 2012 השלימה PPG תעשיות אשר הוקמה ב1883 את רכישת Dyrup מבעליה מונברג ות'ורסון. כיום PPG מעסיקה כ47,000 עובדים ב-70 מדינות. מונברג ות'ורסון הקימו מאוחר יותר את חברת הקבלנות הדנית הגדולה ביותר MT Højgaard, אך עדיין שמרה את בעלותה על Dyrup עד למכירה לPPG.
2012
רכישת PPG - אודות בונדקס