מוצרי BONDEX מיוצרים ע”י חברת Dyrup אשר נוסדה בשנת 1928 בידי סיגורד דירופ, אליו הצטרפו 2 חברים – אקסל מונברג ואג’נר ת’ורסן והינה היום חברת ענק בינלאומית שבסיסה בדנמרק (כבר בשנת 1947 הוקם המפעל הראשון של Dyrup מחוץ לדנמרק).
מחסור בחומרי גלם בזמן מלחמת העולם השנייה אילצו את החברה במציאת פתרונות יצירתיים וחלק גדול מהכימיקלים ששימושו בייצור הוחלפו במים. כך למעשה החל הייצור של מוצרים ידידותיים לסביבה ובשנת 1968 יצרה החברה את הצבע המבריק הראשון באירופה על בסיס מים. הצריכה של ממיסים אורגניים ירדה במהירות, והשימוש בעופרת בכל מוצרי החברה הופסק לחלוטין.

הולדתו של BONDEX

בעבר צבע לעץ נקשר אסוציאטיבית לכימיקלים מסוכנים שניתן היה להשתמש בהם באופן תעשייתי בלבד. בשנת 1969 יצאה חברת Dyrup את BONDEX – מוצר שיצר מהפכה בעולם הצבעים לעץ והלכות.
המוצר המקורי של BONDEX שימש לטיפול במשטחים והגיע בצבעים רבים. לאחר מספר שנים מעטות בלבד בשוק, היה המוצר להצלחה אדירה. בשנה אחת בלבד נמכרו 5 מיליון ליטר מהמוצר בצרפת בלבד ו-BONDEX הפוך למוצר המוביל של החברה אשר מה שהוביל לפיתוח קו של מוצרים לתחזוקת עץ תחת המותג BONDEX.

חברת Dyrup לא שוקטת לרגע על שמריה וממשיכה להשקיעה בפיתוח מוצרים בהתאם לדרישות הצרכנים, במיוחד בתחום המוצרים הידידותיים לסביבה.

כיום מחזיקה החברה בנתח השוק הגדול באירופה של צבעי עץ וחומרים לשימור עץ.

בינואר 2012 רכשה PPG תעשיות את חברת Dyrup מבעליה ובכך הכניסה את BONDEX תחת מטריית המוצרים של PPG תעשיות.

חברת צבעי הקשת בע”מ הינה הנציגה הבלעדית והמשווקת בישראל של מוצרי BONDEX.
החברה הוקמה בשנת 1968 ע”י שבתאי בירמן והיא מייבאת לארץ מוצרים מובילים מהעולם בתחום הגנה ושימור העץ, כלי עבודה, כלים וחומרים לענף הפרקטים, וברגים לענף העץ.