»
»
האם ניתן להחליף צבע של עץ?

האם ניתן להחליף צבע של עץ?

האם ניתן לחדש ריהוט בעזרת צבע אחר? ובכלל, מומלץ לעשות זאת? אם כן, כיצד עושים זאת? וכמה שכבות צבע נצטרך על מנת לשנות צבע קיים?

כל אלו ועוד הן שאלות חשובות עליהן יש לקבל תשובה לפני שמחליטים על החלפת צבע של רהיט מעץ. לצוות המומחים של בונדקס יש ניסיון רב בתחום, לכן הרשו לנו לעשות לכם קצת סדר בדברים בעזרת הטיפים הבאים.

האם ניתן להחליף צבע של עץ

ישנן סיבות רבות וטובות להחליף את צבע העץ וכך למשל לעדכן את המראה שלו בהתאם לטרנדים ואופנות עכשוויות. בנוסף צביעה חוזרת של העץ מסייעת לשמור עליו לאורך זמן ממזיקים ופגעי מזג אוויר. צבעי עץ מגיעים בסוגים שונים (חצי שקוף, צבע אטום) ומגוון גוונים רחב. הבחירה צריכה להיעשות בהתאם לטעמכם האישי ומטרותיכם העיצוביות, כמו גם בהתאם לסוגו של העץ, מיקומו והמאפיינים הייחודיים שלו.

האם ניתן לחדש ריהוט בעזרת צבע?

לצביעת רהיטים קיימת חשיבות רבה. בעזרת צבע ניתן לשמר את העץ מפני פגעי הזמן ומזג האוויר וכן מפגעי מזיקים מסוגים שונים. מלבד זאת צבע יעזור לרענן ולחדש את הרהיט ולהקנות לו מראה יפה ומרשים. לכן מדובר בפעולה מומלצת למדי שתסייע הן למחזר ריהוט ישן והן לשמר רהיט קיים על מנת שיוכל ללוות אתכם למשך שנים רבת נוספות. ישנם רהיטים רבים אותם ניתן לחדש ולרענן באמצעות צבע החל ברהיטי חוץ וכלה ברהיטי פנים.

מעבר בין צבעים

אחת האפשרויות העומדות לרשותכם בעת צביעת רהיטים היא מעבר בין צבעים. כאמור ניתן לצבוע עץ בגוונים טבעיים וחצי שקופים אשר משמרים את המראה הטבעי אך מוסיפים לו טאץ’ עיצובי וכן בצבעים אטומים אשר מעניקים הגנה לאורך זמן ומגיעים מגוון גוונים רחב ביותר. אין שום מניעה לעבור בין גוונים ולהחליף בין צבע בהיר לכהה ולהיפך, כל עוד עוקבים אחר השלבים הבאים:

  • ליטוש – השתמשו בנייר ליטוש גס על מנת להחליק את שכבת הצבע הראשונית או כדי להסירה קליל. לאחר הליטוש הגס, החליקו את המשטח עם נייר לטש במספר גבוה יותר, צמר פלדה או כרית ניקוי. במידה והצביעה היא בצבע אטום אין צורך ללטש את הצבע הקודם אלא אם הוא מתקלף.
  • ניקוי – לאחר הליטוש יש לנקות ולהסיר את האבק שהצטבר על הרהיט בעזרת מטלית לחה או מברשת רכה.
  • צביעה – כאשר הרהיט נקי מאבק ויבש לחלוטין, יישמו את צבע העץ שבחרתם לפי הוראות היצרן שכתובות על האריזה ובהתאם לסוג העץ.

בחירה בצבעים איכותיים

על מנת שהחלפת הצבע תתבצע בצורה אופטימלית חשוב שלא להתפשר על איכותם של חומרי הצבע בהם אתם עושים שימוש. רצוי כי יהיו אלו צבעים עמידים ויעילים אשר מתאימים לסוג העץ ומספקים לו את שכבת ההגנה לה הוא זקוק. כמו כן הקפידו להתייחס לאופן השימוש ברהיט, מיקומו (בתוך הבית או בחוץ) ובדקו האם הצביעה דורשת טיפול מקדים לפני יישום שכבת צבע. חשוב להבין שעל הרהיט להיות כמה שיותר נקי ומוכן לצביעה על מנת ששכבת הצבע תחדור לעץ ותיתפס באופן אידיאלי ותיצור את האפקט וההגנה הרצויים. לגבי השכבות – בכל מקרה מומלץ ליישם שתי שכבות של צבע לכל הפחות, אולם חשוב לשים לב להוראות היצרן שכן לא פעם מספר השכבות תלוי גם בסוג העץ, בסוג הצבע, בגוון אותו שואפים להשיג ועוד. כמו כן אם אינכם בטוחים או שאינכם יודעים באיזה צבע לבחור ומהן הפעולות אותן עליכם לעשות, באפשרותכם להתייעץ עם מומחים לתחום.