»
»
חידוש ושימון דק איפאה

חידוש ושימון דק איפאה

אחד העצים הפופולריים ביותר לדקים הוא האיפאה. מדובר בסוג עץ קשה ועמיד במיוחד בפני מזג האוויר, מזיקים ועוד. כמו כן דק איפאה הנו בעל מראה יפה ויוקרתי ולכן מועדף על בעלי בתים רבים, כמו גם על בעלי מקצוע. אך למרות עמידותו יש לזכור כי מדובר בחומר גלם טבעי ועל כן יש לטפל בו ולשמר אותו. טיפול מונע ותחזוקה שוטפת יכולים לשמור על העץ בריא ולהאריך את חייו למשך שנים רבות. יותר מכך, טיפול באמצעות חומרים ייעודיים ישמור על הדק כמה שיותר יפה ויספק לו הגנה מקסימלית.

חידוש ושימון דק איפאה

הפתרון המושלם לחידוש דק איפאה

בעזרת החומרים של חברת BONDEX והניסיון העשיר ביצירת חומרי הגנה השומרים על איכותו של הדק שלכם תוכלו להאריך את חייו של הדק למשך שנים רבות. יעילות החומרים וקלות יישומם מונעת מכם את הצורך להתאמץ ולעבוד קשה ואף מייתרת את הנחיצות בהזמנת איש מקצוע לביצוע המשימה. במילים אחרות: אתם יכולים בקלות לעשות זאת בעצמכם!

השלב הראשון: ניקיון יסודי

חשוב לדעת ולהבין כי אין ליישם צבע או שמן על עץ לפני שמנקים אותו. ניקוי מסייע להסיר שכבות של עובש, פטריות ולכלוך ומאפשר לשמן לחדור טוב יותר לעומק העץ ובכך לספק לו הגנה למשך שנים רבות וטובות. את הניקוי יש להתחיל עם טאטוא של המשטח ולאחר מכן ליישם את אחד מחומרי הניקוי וההגנה של BONDEX המתאימים לניקוי דקים. את החומר יש ליישם על פי ההוראות ובהתאם לסוג העץ ומצבו. יש לציין כי ישנם חומרים אשר פעולתם אורכת 24 שעות ויותר, בעוד שאחרים פועלים כבר לאחר כמה דקות. לאחר השימוש בחומר יש לשטוף את הדק ולחכות שיתייבש באופן מלא וללטש אותו במידת הצורך.

טיפים לבחירה נכונה של שמן לדק

רגע לפני שבוחרים שמן עליכם להבין כי חשוב להקפיד לבחור בחומר בעל יכולת חדירה גבוהה לעומק העץ. חומרים אשר אינם חודרים לעומק העץ משמשים רק כמעין ציפוי סופם להתקלף לאחר זמן קצר. כמו כן מומלץ לבחור בחומר שיהיה קל לחדש אותו בבוא הזמן ללא הצורך ללטש את העץ כדי להסיר את הגימור הקודם. על השמן שבוחרים להיספג היטב ולהתאים לעצים קשים ועמידים כמו עץ האיפאה. רק שמן המותאם לסוגו של העץ יוכל לשוות לו מראה מיטבי ובמקביל לספק לו הגנה מלאה ממזג האוויר, מעובש וממזיקים.

דק עץ איפאה בבית פרטי בדאלית אל-כרמל

שימון הדק: כך תעשו זאת נכון

אחד החומרים המתאימים לשימון דק איפאה הוא BONDEX שמן דק אקסטרים. מדובר בשמן על בסיס מים, חצי שקוף ולו פורמולה ייחודית המקנה לו עמידות גבוהה יותר פי שניים מכל שמן רגיל. הוא דוחה מים, עוזר למזער סדקים ועובש ומשמר את העץ לאורך השנים. יתרונו של שמן זה טמון במערכת קשירה חדשנית אשר מעניקה לו כושר הידבקות מצוין. כתוצאה מכך רמת החדירה שלו לתוך המשטח הנה גבוהה במיוחד והוא מתאים גם ליישום על עצים קשים וצפופים כמו האיפאה. את החומר יש ליישם לאחר ניקוי המשטח עם מברשת או ספריי בהתאם להוראות. לשמן זה יתרון נוסף על פני שמנים אחרים: הוא מתייבש תוך שעה בלבד! תוכלו ליישם שכבה נוספת לאחר 24 שעות.

אפשרות נוספת העומדת לרשותכם היא BONDEX שמן דק על בסיס טרפנטין. גם חומר זה מצטיין ביכולת החדירה שלו לעץ, מתאים לדק איפאה ואף יוצר שכבת הגנה מפני מים, עובש ולכלוך. בנוסף הוא מכיל פיגמנט אשר מדגיש את מרקם העץ הטבעי ומשמר את מראהו.

בעזרת המוצרים של BONDEX  כל אחד יכול לתחזק את הדק, לשמר אותו ולוודא שהוא מוגן ובריא למשך שנים רבות, כל זאת ללא הצורך באיש מקצוע ובמינימום עבודה ומאמצים!