»
»
חידוש רהיטי עץ ישנים – איך עושים זאת נכון?

חידוש רהיטי עץ ישנים – איך עושים זאת נכון?

רהיט עץ ישן ובלוי מהווה הזדמנות אדירה לחידוש. אין מדובר רק בחיסכון נטו, כי אם גם בתחושה של סיפוק הנובעת מזיהוי הפוטנציאל ויצירת רהיט חדש. לכן אם ברצונכם לעשות זאת בעצמכם, ריכזנו כמה טיפים ושלבים בדרך שיסייעו לכם. שיהיה בהצלחה!

חידוש רהיטי עץ זו משימה שיכולה להיות מהנה ומספקת אך יחד עם זאת, היא דורשת ידע מקדים, כך שאין זה מספיק לרצות לחדש ריהוט ישן, צריך גם לדעת מה עושים. לכן על מנת שתעשו זאת נכון ותוכלו להפיק את המיטב מכל רהיט ורהיט, עליכם לבצע את השלבים הבאים:

חידוש רהיטי עץ ישנים – איך עושים זאת נכון?

השלב הראשון: ליטוש

על ריהוט יש לכה, כמו כן רהיטים ישנים כוללים לרוב פגמים והצבע שלהם אינו אחיד. בשלב הראשון יש ללטש את הרהיט כדי לחשוף את העץ וזאת על מנת שהצבע יוכל לחדור לתוך העץ ולתרום לעמידותו לאורך השנים. את הליטוש ניתן לבצע באופן ידני בעזרת נייר ליטוש, או על ידי מלטשת כאשר המטרה הסופית היא להגיע למרקם כמה שיותר חלק ואחיד. לאחר הליטוש ובמידה ונותרו סדקים ניתן למלא אותם עם חומרי מילוי שונים ואז לעבור לשלב הבא והוא ניקוי הרהיט.

השלב השני: ניקוי

רגע לפני שאתם הופכים ליצירתיים עליכם לדעת כי כל פריט ריהוט אותו תרצו לחדש צריך לעבור ניקוי. חשיבות הניקוי הינה הסרת לכלוך ואבק שהצטברו זאת על מנת שהצבע יוכל לחדור היטב לעץ ולתת לו את ההגנה שהוא צריך. כמו כן, במידה והריהוט עמד בחוץ, זה הזמן גם לטפל במידת הצורך במזיקים או פטריות שפגעו בעץ. כאשר מדובר בריהוט בתוך הבית לרוב מספיק לעבור עליו עם מטלית הספוגה בסבון כלים, אולם במידה ורוצים לנקות ריהוט גן, יש לעשות זאת בעזרת חומרים ייעודיים כמו למשל המנקה העוצמתי לרהיטי גן מעץ או המרענן לריהוט גן מעץ קשה של Bondex וזאת בהתאם לצורך. חומרים אלו מסייעים לשמור על העץ ולהחזיר עטרה ליושנה, כך שהעץ יחזור להראות רענן. כמובן שיש לעבוד בכפוף להוראות היצרן ולהמתין לאחר הניקוי עד לייבוש מלא לפני צביעת הרהיט. יש לציין כי ישנו הבדל בין רהיטי בית וחוץ ויש לשים על כך דגש כאשר בוחרים את הצבע בחנות.

מגוון רחב של צבעים לעץ עומד לרשותכם

עכשיו זה הזמן לבחור את הצבע המועדף עליכם מבין כל סוגי הצבעים והגוונים שקיימים. בבונדקס תוכלו לבחור צבע לעץ שיתאים לסוג העץ שעליכם לצבוע, מיקומו (חוץ/פנים) ולטעמכם האישי, מתוך מגוון הצבעים החצי אטומים, אטומים והשמנים של החברה, כאשר כל אחד מהם יספק לכם את ההגנה הנדרשת לרהיט העץ שלכם לאורך שנים. בריהוט הנמצא בתוך הבית מומלץ כשלב אחרוןלמרוח שכבה של לכה אשר תסייע לשמור על העץ ותספק לו את ההגנה הטובה ביותר מפני שריטות, פגיעות וסדקים.

ולסיום, עכשיו זה הרגע שלכם להפגין כישורים, בין אם על ידי ליטוש עדין ויצירת מראה וינטאג’, או בין אם על ידי הוספת כרית או חידוש הריפוד, לרשותכם שפע של אפשרויות אשר יוסיפו את הטאץ’ האישי שלכם ויהפכו את הריהוט לכמה שיותר ייחודי.

בהצלחה ! 🙂