»
»
כיצד בוחרים גוון צבע לרהיטי עץ

כיצד בוחרים גוון צבע לרהיטי עץ

העץ הוא חומר טבעי המשרה אווירה חמה ורגועה. רבים כבר גילו את העוצמה של רהיטים מעץ הנהנים מעמידות גבוהה ומראה האצילי. העץ משדר הרמוניה, בעל חזות קלאסית ועל זמנית ומגיע במגוון רחב של פריטים לרבות ארונות, דלתות ודקורציות ססגוניות לבית ולמשרד.
דרך אפקטיבית להחיות את העץ, לשמור עליו ולרענן את מראהו היא באמצעות שימוש במוצרים ייעודיים לרהיטי עץ כך שיתאימו לעצים מסוגים שונים ויגרמו להם להאריך שנים.
הצביעה עצמה היא חוויה והזדמנות לבחור צבע אחר לרהיט סטנדרטי, לחדש רהיטים שעברו בירושה משפחתית או שאיתרתם כתגלית מפתיעה באחד משווקי הפשפשים או בחנות לממכר עתיקות. אז כיצד בוחרים גוון צבע לרהיטי עץ? לפניכם מספר עצות בנושא.

כיצד בוחרים גוון צבע לרהיטי עץ

סינרגיה צבעונית

ראשית יש לבחור את סוג הצבע המתאים למוצר העץ – צבע אטום / חצי אטום / בסיס מים / בסיס טרפנטין וכו’. לכל מוצר תכונות משלו והבחירה היא בהתאם לטעם אישי, שימוש המוצר וייעודו. לדוגמה – צבעים חצי שקופים מבליט את מרקם העץ, כמו למשל bondex מאט. צבע אטום כדוגמת BONDEX פרימיום מעניק הגנה ארוכת טווח לעץ ואפשרות למגוון רחב של גוונים. השלב הבא הוא בחירת הגוון הרצוי. התאמה משחקת תפקיד חשוב בבחירת גוון. ניתן לבחור צבע לרהיט כך שיתמזג עם יתר הפריטים בחלל. למשל, צבע בהיר למרחב בו שולטים הצבעים הבהירים להשגת מראה אחיד. ניתן לבחור צבע גם לפי סט של רהיטים. לדוגמא, כיסא לבן יתאים לשולחן לבן וייראה חלק אינטגרלי מפינת האוכל בחצר. גישה הפוכה היא לייצר קונטרסט בין צבע הפריט לרקע הכולל על מנת להשיג אפקט ניגודי מעניין. בדרך זו, פריט בצבע כהה יודגש על רקע בהיר ופריט בצבע בהיר יובלט על רקע כהה.

התכתבות עם מגמות עכשוויות

סיבה מצוינת לצביעת רהיטי עץ היא האפשרות לעדכן כל פעם מחדש את המראה שלהם על פי הטרנדים המובילים בזירת העיצוב. גוונים אופנתיים, טקסטורות מעניינות, שדרוג הבית על סמך הטרנד האורבני בהשראה של לופט ניו יורקי או הפיכתו לחלל בסגנון רטרו. מניפת הצבעים הרחבה מאפשרת לשנות את רהיט העץ כל פעם שמתחשק בהתאם לבשורות החמות והמגמות העכשוויות.

צבע לפי האווירה המבוקשת

צבעים הינם בעלי נוכחות דרמטית המשפיעה על האווירה בחלל. אם ברצונכם להשיג אווירה רגועה ושלווה של טוהר וניקיון, בחרו צבעים בהירים, רכים ועדינים ואם אתם מעוניינים להוסיף טאץ’ עוצמתי, מתפרץ ונועז, בחרו גוונים כהים, עמוקים ועזים יותר.

תיקון שריטות בעץ וצביעתו מחדש – כיצד?

מראה חדש לרהיט ישן

לצבע חשיבות בשימור העץ והגנה עליו מפני מזיקים, פגעי מזג האוויר ופגעי הזמן. הצבע מעניק עמידות וגימור איכותיים יותר לעץ במיוחד לרהיטים ישנים. צבע חדש יהפוך רהיט נוסטלגי לרהיט עדכני שיוכל ללוות אתכם למשך שנים רבות.
ניתן לחדש דרך צביעת רהיטי עץ חזיתות של ארונות מטבח, שולחנות שמצאתם ברחוב, כיסאות שחשבתם לזרוק, דלתות עץ מתקלפות ועוד. חשוב! יש לצבוע כל פריט מעץ רק כשהוא יבש ולאחר שנוקה היטב. בעצים ישנים או שלא טופלו בעבר, מומלץ לבצע טיפול מקדים ליישום הצבע ב- BONDEX משמר, וזאת כדי להבטיח הגנה טובה מפני מזיקים לאורך שנים.

תכונות של צבעים איכותיים

לא משנה איזה גוון בחרתם, חשוב להקפיד על צבעים איכותיים לעץ הכוללים תכונות שהופכות את הצבע ליעיל ועמיד. למשל, אם בחרתם לצבוע רהיטים שימצאו במקומות חשופים ובאוויר הפתוח, הקפידו על צבעים המספקים הגנה מפני פגעי מזג האוויר וקרינת UV, דהייה וכדומה ובצבע של פריטים בחללים סגורים הקפידו על צבע המתאים לחללים סגורים ומעניק הגנה מפני ריקבון, עובש, לחות. התייחסו לאופן השימוש והאם הרהיט דורש טיפול מקדים לפני שכבת הצבע הנבחר. כמו כן, הצטיידו בכלים המתאימים לצביעהוקחו בחשבון את זמן הייבוש ותחזוקה נכונה של העץ לאחר הצביעה.

בסופו של דבר, בחירה בצבע היא העדפה אישית המותאמת לסגנון הבולט, למגמות העדכניות, למקום ולאופי הפריט הנבחר לצביעה בשילוב אם ייעודו של הפריט. אל תתפשרו על צבעים איכותיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ששומרים היטב על העץ.