»
»
כיצד נכין את הדק שלנו לקראת התקנת ג’קוזי

כיצד נכין את הדק שלנו לקראת התקנת ג’קוזי

ג’קוזי בחצר הבית יכול לשנות או אורח חייכם מן הקצה לקצה ולשמש כתוספת מהנה, מרגיעה ושימושית. עם זאת מדובר במשימה אשר דורשת עבודת הכנה וגם היערכות. זאת במיוחד אם הג’קוזי עתיד להיבנות על דק מעץ. אולם למרבה השמחה, בעזרת המוצרים הנכונים ניתן להפוך גם חומר גלם טבעי כמו עץ לכמה שיותר עמיד ואטום, הן בפני מים והן בפני משקל רב ותנועה ערה של אנשים.

תיקון שריטות בעץ וצביעתו מחדש – כיצד?

מגוון מוצרי בונדקס להגנה על משטחי דק

כאשר מתקינים ג’קוזי יש לתת את הדעת לנושאים רבים החל מגודלו של הדק, דרך מיקומו ועד למידת העמידות שלו. מלבד עמידות בפני משקל, שכן ג’קוזי עם מים עתיד לשקול כמה מאות ק”ג, על משטח הדק להיות גם אטום בפני מים (זאת על מנת למנוע ריקבון של העץ ולהימנע מקריסתו של הדק), וכן בפני בלאי בשל שימוש מסיבי ותנועה מרובה של אנשים על המשטח. לשם השגת הגנה אופטימלית ולתחזוקת העץ ברמה הגבוהה ביותר תוכלו לעשות שימוש במוצרי BONDEX אשר מספקים שפע של פתרונות איכותיים וידידותיים לעץ, לסביבה ולצרכנים.

הגנה מפני מים

מוצרי BONDEX יסייעו לשמור על מראה העץ ולהגן עליו, קל וחומר לספק לו שכבת הגנה אשר תאטום אותו ובכך תהפוך אותו ליותר עמיד בפני מים. כדי לשמור על הדק בעת התקנת ג’קוזי גם משחיקה וגם מפני מים, המוצר המומלץ לשימוש הינו שמן הדק של החברה, אשר הנו שמן מגן, דוחה מים ומשמר לצביעת דקים מעץ. שמן זה גם יסייע למניעת התפתחות עובש, יגן פני קרינת UV והוא מאופיין עם יכולת חדירה גבוהה לעץ ויצירת שכבה הדוחה מים ולכלוך.

תחזוקת העץ לאורך השנים

נזקי המים עלולים לגרום לבלאי, שכן העץ הוא חומר טבעי וחי. יתרה מכך דק ועליו ג’קוזי עתיד לשאת משקל רב, הן של הג’קוזי והן של האנשים שעושים בו שימוש. לכן כדי שישרת אתכם נאמנה עם מינימום בלאי ונזקים, מומלץ לשמור על תחזוקתו באופן קבוע לאורך השנים. לכן, מומלץ לחדש את שכבת השמן על הדק אחת לחצי שנה, דבר שייתן לדק שלכם הגנה מקסימלית וישמור על מראהו לאורך זמן. לפני יישום שכבה חדשה של שמן יש לנקות היטב את הדק ולהמתין עד שיתייבש לגמרי. במידת הצורך ניתן להשתמש לתהליך הניקוי גם בדק קלינר של BONDEX אשר יסייע להסיר לכלוך, אצות, טחב ועובש וייאפשר ליישם שכבת שמן דק ביעילות מקסימלית.

טיפים לצביעה נכונה

יש להניח מטלית לחה על פני משטח העץ. אם העץ נעשה כהה לאחר מספר דקות, סימן ששכבת המגן של העץ אינה אטומה ולכן הגיע הזמן לחדשה. כדי להשיג את האפקט הרצוי בעת יישום שכבת המגן יש לפעול על פי הטיפים הבאים:

  • על המשטח להיות יבש, נקי וללא שאריות אבק, שעווה או שומן.
  • יש להסיר לחלוטין מזהמים כגון אצות ,עובש, לשלשת ציפורים, קורי עכביש ועוד.
  • יש לצבוע את העץ בשכבה דקה למען יצירת מעטה רך אשר יספק הגנה לעץ. כך הבלאי ייווצר בין השכבות והצבע לא יתקלף. מומלץ ליישם לפחות 2 שכבות לקבלת הגנה מירבית.