»
»
תחזוקת דקים – איך נעשה זאת נכון?

תחזוקת דקים – איך נעשה זאת נכון?

ישנם סוגים שונים של דקים אשר נבדלים זה מזה ברמת עמידותם, בסוג העץ ממנו הם מיוצרים, בעלותם, בתחזוקה הנדרשת כדי לשמר אותם לאורך השנים וכמובן שגם במראה שלהם. אולם יש גם מכנה משותף לכל הסוגים באשר הם והוא שלאחר תקופה וללא יוצא מן הכלל, יש לצבוע אותם עם שמן דק לשם הגנה וגם לשמירה על מראהו הטבעי של העץ. איך עושים זאת נכון ובאילו מוצרי בונדקס כדאי להשתמש? כל זאת ועוד במאמר הבא.

תחזוקת דקים – איך נעשה זאת נכון?

מוצרי בונדקס לתחזוקת דקים

אחת לשנה מומלץ לחדש את הצבע של הדק וזאת כדי להגן על העץ ולשמור על מראהו. שלב ראשון בעבודת החידוש הינו הניקיון. במידת הצורך מומלץ להשתמש בדק קלינר של בונדקס. להסרת אצות, עובש וטחב וזאת כדי להשיג הגנה טובה יותר לעץ לאורך זמן. דק קלינר מתאים לשימוש על דקים מסוגים שונים כאשר יש למרוח אותו על אזור יבש כמו שהוא או לאחר דילול במים, לספוג היטב את המשטח ולהשאיר את החומר לעבוד במשך 24 שעות לשם הסרת העובש והלכלוך. על משטחים אשר חשופים לתנאים קשים דק, חדש או עץ שלא טופל בעבר, מומלץ למרוח טרם השימוש שכבה של BONDEX משמר לשם הגנה מפני טרמיטים, מזיקים וריקבון. מדובר בחומר הגנה שקוף על בסיס מים אשר מעניק הגנה ארוכת טווח של עד 10 שנים בזכות הטכנולוגיה הייחודית אשר מסייעת לרכיבים הפעילים בו לחדור לעומק העץ ולספק לו הגנה מרבית.

לאחר שלב הניקוי ויישור חומר השימור, יש ליישם שמן דק. שמן לדק מבית בונדקס מתאים לשימוש על כל סוגי העץ, לרבות עצים נדירים כגון איפאה, טיק, ניאטו, בנגיראי, מראנטי וכו’. מדובר בשמן חצי שקוף המבוסס על טרפנטין ומכיל חומר קוטל פטריות ועובש. שמן זה דוחה מים, מגן על העץ מפני שחיקה וקרינת UV ומשמר את מראהו הטבעי. הוא מגיע במגוון גוונים לבחירה, בעל גימור מט והנו בעל יכולת חדירה גבוהה לעץ וכן יוצר עליו שכבת הגנה מפני מים ולכלוך. את השמן יש ליישם על משטחי עץ יבשים לאחר הסרת אבק, שמן, עובש ולכלוך.

תחזוקת דקים – איך נעשה זאת נכון?

שמן דק אקסטרים

שמן דק אקסטרים שייך לדור חדש של שמנים לדק. שמן זה הינו על בסיס מים ומתאים לשימוש על רצפות דק חיצוניות מכל סוגי העץ לרבות סוגי עץ נדירים כמו טיק, ניאטו, בנגיראי, מראנטי ואיפאה. הוא נחשב לשמן מגן חצי שקוף, אשר יתרונו על שמנים אחרים הוא בעמידותו הכפולה וזמן ייבוש מהיר במיוחד. הוא דוחה מים, עוזר לצמצם את היווצרותם של סדקים ומעניק לעץ הגנה מפני לאורך זמן רב יותר. יתרונו המובהק נובע משילוב של פורמולה חדשה הכוללת מערכת קשירה חדשנית המעניקה לו כושר היצמדות מצוין ורמת חדירה גבוהה לכל משטח, תכונות המקנות לו מידת עמידות גבוהה יותר ביחס לשמנים אחרים.

היכן להשיג המוצרים ? חפשו אותנו אצל המפיצים הקרובים לביתכם.